• Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:311/4
Lazer Epilasyon

Şan eğitimi Pan Güzel Sanatlar Kursunda profesyonel ve akademisyen eğitmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz birebir keman eğitimi yanı sıra yaş ve seviyelere göre oluşturulan gruplarda solfej eğitimi almaktadırlar. Şan eğitimi T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak yürütülmektedir.

Şan dersi öncelikle, doğru nefes almak, ses tonunu en efektif ve verimli biçimde kullanmak, sese zarar vermeden sınırları dahilinde tüm genişliği kullanmak ve bunu devamlı yapabilmek için ihtiyaç olan bilgi ve deneyimi kazanmayı hedeflemektedir. Bütün bunları doğru yaptığınızda doğru şarkı söylemek de beraberinde gelmektedir. Pan Güzel Sanatlar Kursun’da Şan dersleri, doğru nefes alma, doğru nefes kullanma, Artikülasyon (Temel Diksiyon) eğitimi, ses elemanlarını tanımak ve doğru kullanma, vücut potansiyelini tanıma, işitme, ezgi tekrar etme, temel ses ve nota bilgisi, ses egzersizleri, vokal egzersizlerini içermektedir.

NELER KAZANDIRIR?

– Bu eğitim doğru nefes ve artikülasyonla hem etkili bir konuşma yapabilmeyi sağlar, hem de doğru perdeleri kullanarak ses kayıplarına engel olur.

– Bu eğitim sonunda, daha önce kullanmadığınız ses enstrümanını doğru kullanır hale geleceğinizden ses özelliklerinizde belirgin bir farklılık olacaktır

– Şan derslerimizde ses; doğru nefes,doğru artikülasyon ve doğru notalarla şarkıya dönüştürülür

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR?

– Şan derslerine ve ses eğitimine başlamak için en ideal yaş 16’dır. Çünkü ergenlik dönemi ile gençlerin bedenlerinde değişen hormonal ve kimyasal sistemin yetişkinlik dönemine hazırlığı esnasında sesin oturması ve çocukluk sesinden kurtulması gerekliliğindedir.

– 10 yaş itibarı ile ses tellerini zorlamadan hobi amaçlı popüler sahne şarkıcılığı eğitimi almak mümkündür.

– Haftada 1 gün 1 ders saati Şan eğitimi alan öğrencilerimiz haftada 1 gün 1 ders saati de grup halinde solfej eğitimi almaktadır.

Eğitmenler